- Komerční sdělení -magazín
- Reklama -královna

/

Tato Škoda 120 L má 700 koní, 0-100 km / h za 2 sekundy

Škoda 120 L je považována za vše, jen ne za sporťák. Toto dnes již kultovní auto bylo kdysi snad nejběžnějším vozem na cestách, dnes prožívá své znovuzrození. Škodovka se stává stále populárnější i mezi komunitou Hipster, vytáhnout z garáže staré auto po dědečkovi a dát ho dohromady je pro mnohé extrémně lákavé. Parta pánů z Finska se rozhodla pro mnohem radikálnější počin a přestavbu Škody 120 L na opravdový dragster!

Portál autozive.cz přinesl informace o zajímavém počinu pánů ze společnosti PJP Design. Rozhodli se o úpravu staré Škody 120 L, která nemá obdoby. Rozhodli se z ní udělat pravý dragster. Takový brutální počin zasluhuje extrémní zásah. Tak je to iv případě této Škody 120 L, z níž v podstatě zůstala jen karoserie, dokonce ani to ne celá.

Nejzásadnější změnou je nový motor. Tento šílený agregát má objem 7,6 litru, má 8 válců, jde tedy o pořádný kusisko techniky. Výkon je odhadem 650 – 700 koní, dostatečně vysoké číslo i pro ten nejbrutálnější supersport. A toto je stále 120-tka, nezapomínejte! Kvůli obrovskému motoru byla vyříznuta část karoserie, sbohem dalo i zadní okno. Díky tomu však zrychlí na 100 km / h jen za 2 sekundy! Maximálka je omezena na 230 km / h, auto by dalo rozhodně i víc ale přece jen, stále je to Škoda 120 L a už při takové rychlosti je zázrakem, že se vůbec nerozpadne. Nuž, o všem je zbytečné říkat, raději se podívejte video. Je sice 9 let staré a je nejasné, zda tato Škoda ještě vůbec existuje, každopádně to stojí za to!