- Komerční sdělení -magazín
- Reklama -královna

/

Stavební pouzdra v tradičním i moderním designu

Efektní způsob oddělení jednotlivých prostor, maximální úspora místa, bezbariérové ​​řešení i elegantní vzhled – přesně to interiéru přinášejí stavební pouzdra z dílny J.A.P. Slovakia.

Stavební pouzdro je prvek zabudovaný v příčce, jehož konstrukce umožňuje dveřnímu křídlu elegantně se zasouvat do zdi. „Předností stavebních pouzder je úspora místa v interiéru – v otevřeném stavu jsou totiž dveře schované ve zdi. Na rozdíl od otočného dveřního křídla tak nevyčnívají do prostoru,“ vysvětluje Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti J.A.P. Slovakia, která je výrobcem designových dveřních systémů.

Konvenční interiéry využívají spíše modely s klasickou obložkou, v moderních interiérech pak postupně převládá bezobložkové řešení stavebních pouzder, které se vyznačují absolutní designovou čistotou dveřního průchodu.

Obložená klasika
Tradičnější pojetí pouzdra s obložkovou zárubní prezentuje řadu NORMA, která nabízí hned několik variant řešení zasouvacích dveří. „Kromě klasických variant STANDARD pro jednokřídlé dveře a KOMFORT pro dvoje dveře vysouvající se proti sobě do středu stavebního otvoru vyrábíme i pouzdro NORMA PARALLEL. To umožňuje zasouvání dvou křídel paralelně za sebe v synchronizovaném pohybu,“ říká Petr Paksi a pokračuje: „Unikátním řešením je pak pouzdro NORMA UNIBOX představující typ dvojitého pouzdra, ve kterém se dvoje dveře zasouvají do jednoho pouzdra uprostřed mezi dvěma dveřními průchody.“ NORMA UNIBOX nabízí ideální řešení do menších interiérů, kde není dostatek prostoru pro dvě pouzdra vedle sebe.

Pro moderní interiéry
Jednoduché, hladké linie, nadčasový vzhled a designová čistota… To jsou poznávací znamení stavebního pouzdra AKTIVE, kterému zcela chybí viditelné obložky dveřního průchodu. „Konstrukce stavebního pouzdra AKTIVE je přizpůsobena tak, aby vytvářela pevnou hranu průchozího otvoru a přitom je zcela skryta pod finální povrchovou úpravou příčky, tedy pod malbou či tapetou. Výsledkem je absolutně čistý dveřní průchod s elegantními liniemi,“ uvádí Petr Paksi z J.A.P. Slovakia.

Variací tohoto minimalistického řešení je stavební pouzdro EMOTIVE, u kterého je obvod dveřního otvoru lemován tenkým hliníkovým rámečkem o tloušťce 17 mm.