- Komerční sdělení -magazín
- Reklama -královna

/

Jak na dokonalé spáry

Zaujmout, a přitom nepřekročit rozpočet, můžete správným výběrem barevnosti spáry mezi obkladovými prvky a dlažbou.

Zařízení kuchyně a koupelny patří při stavbě či rekonstrukci mezi nejnákladnější položky. Zajímavé efekty přitom lze vytvořit naprosto jednoduše – vhodnou kombinací velikosti a barevnosti obkladu a spár. Zárukou dlouholeté spokojenosti s výsledkem je kvalita výrobků Mapei.

Spárovačka jako funkční a estetický prvek
Spárovací malty splňují kromě estetické funkce také přísné kvalitativní a hygienické požadavky. Společnost Mapei má ve svém repertoáru více než 50 odstínů barev různých spárovaček. Všechny z nich oplývají dlouhou živností, snadným čištěním, stálou barevností a odolností proti tvorbě plísní.

Kerapoxy vzorník barev

Barva spárovací malty rozhodne o atmosféře vašeho bydlení. Zatímco spárovačkou s podobným odstínem dlažby či obkladu citlivě dotvoříte výsledný design, kontrastní spárovací maltou necháte vyniknout použitou dlažbu nebo obklad.

Barevná spárovačka

Epoxidová nebo cementová spárovací malta
Spokojenost s výsledkem zaručí epoxidová, ale také cementová spárovací malta. Jejich společným jmenovatelem je dlouhá životnost, snadná údržba a odolnost proti tvorbě výkvětů a plísní. V čem je největší rozdíl? Zárukou spokojenosti a maximální hygieničnosti jsou hladké, nesavé a snadno se čistící epoxidové spárovačky (Kerapoxy, KerapoxyDesign, Kerapoxy CQ). Spáry nikdy nepopraskají, trvale si zachovávají svou barvu ai po letech působení nečistot budou po jejich očištění jako nové.

Kerapoxy CQ

Spolehlivé řešení však nabízí také cementové spárovací malty (Ultracolor Plus, Keracolor FF), jejichž povrch je po vytvrzení hladký a kompaktní, téměř až nenasákavý, díky čemuž umožňuje snadnou údržbu. Navíc jsou obohaceny o účinné technologie, které zabraňují množení mikroorganismů a plísní a zabezpečují ochranu před vodou.

Mapesil AC

Vybranou spárovačku se doporučuje doplnit io pružný silikonový tmel Mapesil AC v odpovídajícím barevném odstínu pro výplň pružných a dilatačních spár.