- Komerční sdělení -magazín
- Reklama -královna

/

Náklady za doplňkové cihly se vrátí za tři roky

Při hrubé stavbě vsaďte na použití doplňkových cihel. Na první pohled se sice může zdát, že půjde o zvýšenou investici. Počáteční náklady se však vrátí do tří let. Navíc stavba bude díky kvalitnímu zhotovení detailů generovat úspory po celou dobu své životnosti.

Cihla zajistí stavbě vynikající vlastnosti – extrémní odolnost a bezúdržbovost. Dům s životností minimálně 100 let však musí být stejně spolehlivý i v detailech. Použití systémových doplňků Porotherm při vytváření detailů nejen optimalizuje použití stavebního materiálu a minimalizuje chyby při realizaci, přináší také výrazné zlepšení tepelněizolačních vlastností detailů, jako jsou rohy, parapety a ostění oken. „Použití doplňkových cihel je prevencí proti neodborné realizaci zmíněných detailů a zároveň výrazně redukuje tepelné ztráty a minimalizuje riziko vzniku plísní,“ říká Gabriel Szöllösi, produktový manažer Wienerberger.

Rychlá, jednoduchá stavba
Doplňkové cihly šetří stavební materiál, ale také čas, který by byl jinak potřebný k vytváření chybějících doplňků přímo na stavbě. „Použití polovičních a rohových cihel je velmi důležité. U nás je jejich zapracování do projektu standardem. Když je dopředu jasné, jaký materiál použiji na stavbu, navrhujeme stavbu tak, že zdíme téměř bezodpadově,“ potvrzuje zkušený projektant a realizátor Ján Košút. Jeho zkušenosti z praxe skutečně potvrzují, že díky použití doplňkových cihel nevzniká na stavbě prakticky žádný odpad.

Detaily pro zdravý a úsporný domov
Detaily parapetů a ostění vytvořené z koncových cihel, které umožňují zabudování tepelné izolace kolem rámu okna, budou každoročně generovat úsporu nákladů na vytápění. Eliminace tepelných mostů rovněž odstraňuje riziko vzniku plísní. Získáte tak jistotu zdravého a bezpečného domova.

Okenní otvor vytvořený pomocí koncových cihel a překladů Porotherm KP
Okenní otvor vytvořený pomocí koncových cihel (ostění a parapet) a překladů Porotherm KP 7.

Úprava cihel na stavbě
Ze srovnání hrubé stavby běžného rodinného domu z cihel Porotherm 44 EKO+ Profi s doplňkovými cihlami a bez nich vychází cenový rozdíl 5 % v neprospěch alternativy s doplňkovými cihlami.

Nezapomínejte však, že zatímco zhotovení detailů pomocí doplňkových cihel je pohodlné a rychlé, výroba potřebných doplňkových kusů řezáním cihel také něco stojí a stavbu navíc výrazně zpomalí.

Rozhodnete-li se pro stavbu bez doplňkových cihel od výrobce, počítejte s těmito „skrytými“ náklady, které tento cenový rozdíl výrazně snižují:

náklady na pracovní sílu při řezání potřebných kusů z celých cihel,
ztráty při řezání cca 15 %,
náklady na opotřebování řezacího nářadí,
náklady na vyplnění svislých spár mezi dořezy celých cihel maltou nebo PU pěnou.